FOTBAL: Primul eșec pentru Octavian Grigore la FCM Dunărea

10
Neînvinși de 3 etape, de la preluarea echipei de către Octavian Grigore, fotbaliștii de la Dunărea au pierdut astăzi primul meci cu tehnicianul prahovean pe bancă. Gălățenii au cedat 0-1 în fața nou promovatei CS Buftea. Singurul gol al meciului a fost marcat de Karamyan în minutul 4. Dunărenii au  ratat mai multe șanse de marca dar cea mai mare a fost irosită în minutul 31, când ex-oțelarul Iulian Negoescu, a trimis direct din lovitură liberă de la aproape 35 de metri, puțin pe lângă vinclul porții.
FCM Dunărea: Olaru-Cristescu, Panait, Șomodean, Cristea (75 Teleagă), Negoescu, Chebac ( 50 Voicu Florea), Radu, Apostol, Grosu (57 Gueye), Enache. Antrenor Octavian Grigore.
Înfrângerea de astăzi menține FCM Dunărea pe locul 8 cu 22 de puncte, golaveraj 19-24, la 5 puncte distanță de locul 12, ultimul loc care retrogadează în liga a III-a. Etapa viitoare în liga secundă este programată etapă intermediară iar FCM Dunărea va juca , miercuri, 8 mai, pe terenul celor de la Chindia Târgoviște, locul 11 cu 17 puncte.