FUTSAL: United în semifinalele ligii I

3
Pentru al patrulea sezon consecutiv, United s-a calificat în semifinalele ligii I. În meciul doi din sfertul cu ACS Odorheiu Secuiesc, trupa pregătită de David Asandei a învins cu 8-4 la pauză 3-2, gazdele de la Odorhei. Jocul din Hargita a fost la discreția gălățenilor, aceștia s-au aflat tot timpul la conducere iar singurele emoții au fost câteva zeci de secunde în minutul 39 când gazdele s-au apropiat la un gol. Scorul a fost deschis de gălățeni în minutul 5 prin Cătălin Ivan, gazdele ai egalat în minutul 12, în același minut 12, Cătălin Ivan readuce echipa gălățeană în avantaj. În minutul 17, Emanuel Moldoveanu înscrie pentru 3-1, cei de la Odorhei se apropie la 3-2 tot în minutul 17.
În partea secundă primii au marcat tot gălățenii prin Cătălin Ivan în minutul 32, cei de la Odorhei au marcat de două ori consecutiv și cu un minut înainte de final se apropie de United, dar finalul este al gălățenilor aceștia au marcat de trei ori în ultimele două minute prin Emanuel Moldoveanu, Andrei Apostol și Mihăiță Bâgu.
Cu scorul general 2-0, 7-2 la Galați și 8-4 la Odorhei, United elimină ACS Odorheiu Secuiesc și așteaptă semifinala ligii I cu campioana și câștigătoarea sezonului regulat, City us Târgu Mureș.