RUGBY: Debut cu stângul pentru RCM Galați la turneul final U 17

6
Luni a debutat la București turneul final al Diviziei Naționale de Juniori U 17. În meciul de deschidere al turneului au evoluat gazdele de la CSA Steaua București și RCM Galați. Debutul în turneul final  fost nefast pentru juniorii gălățeni pregătiți de Dorian Secuianu, aceștia au cedat 5-64, după ce la pauză scorul a fost 0-38 pentru gazdele de la CSA Steaua. Pentru gălățeni a marcat Daniel Pârvu un eseu, netransformat.
RCM Galați U 17 a evoluat în formula: 15 Cristian Jipanu, 14 Robert Roman, 13 Marian Pavel, 12 Costel Damian, 11 Daniel Toader, 10 Antonel Munteanu, 9 Adrian Chiper, 8. Lili Pochiscanu, 7 Iulian Răducan, 6
Daniel Pârvu, 5 Alin Alexe, 4 Rareș Huian, 3 Valentin Szabo, 2
Adrian Cobzaru, 1 Ioan Maravela. Rezerve: 16 Mircea Mocanu, 18
George Mustață, 19 Dumitru Radu, 20 Ionuț Căpităneanu, 21 Octavian Gospodino, 22 Iulian Salcianu, 24 Valentin Panaite. Antrenor:
Dorian Secuianu.
Pentru RCM Galați urmează  o zi de pauză, iar miercuri, de la ora 10.30 vor juca cu cealaltă echipă din grupă Arieșul Cluj. În urma înfrângerii din debut, juniorii gălățeni au ieșit din lupta pentru primele două locuri, urmând să se concentreze pentru medaliile de bronz.