RUGBY: Înfrângere și pentru CSȘ Tecuci în primul meci de la turneul final U 17

7
Nici cea de a doua echipă gălățeană prezentă la turneul final U 17 de la București, CS Școlar Tecuci nu a reușit mai multe decât RCM Galați în prima zi a turneului final. Tecucenii pregătiți de  Vasile Condrache și Mihai Eugen Popa, au pierdut 10-22, la pauză 5-12, jocul cu ACS Flamingo București. Tecucenii au deschis scorul prin intermediul unui eseu marcat de Gheorghiu, apoi deși au beneficiat de avantajul unui om în plus, un jucător de la Flamingo București a primit cartonaș galben tecucenii nu au mai putut ține pasul cu adversarii care s-au distanțat până la 5-22, la ultima fază  a meciului în inferioritate numerică CSȘ Tecuci a mai marcat un eseu netransformat la fel ca el din prima repriză.
CSȘ Tecuci: 15 Ad Murgoci, 14 Gonta, 13 Cebotaru, 12 Gheorghiu, 11 Miclea, 10 Burlan, 9 Viciu, 8 Toma, 7 Iulian Rarâncă, 6 Buzilă, 5 Marin, 4 Narcis Rarâncă, 3 Matei, 2 Pricopie, 1 Pelin. Rezerve: Mihai, Paraschiv, Rusu, Moldoveanu, Turcu.

În celălalt meci al zilei în grupa albastră, CFR Constanța a învins cu 46-5 RCM Timișoara, după o zi de pauză tecucenii vor juca miercuri, de la ora 18.15 meciul doi al grupei cu liderul CFR Constanța