FOTBAL: FCM Dunărea pierde surprinzător cu Sportul și termină sezonul pe locul 8

6

În ultima etapă din actualul sezon al ligii secunde, FCM Dunărea a pierdut surprinzător, 1-2 la pauză 1-1, pe teren propriu jocul cu Sportul Studențesc. Înfrângerea este surprinzăatoare pentru gălățeni, cei de la Sportul au abordat returul cu mai mulți juniori în lot, iar victoria de astăzi este prima din partea a doua a campionatului pentru echipa bucureșteană.  Golul gălățenilor a fost marcat în minutul 30 de Chebac, la scorul 0-1. De remarcat că din minutul 45, FCM Dunărea a evoluat cu un jucător mai puțin, Enache a fost eliminat.

FCM Dunărea: Olaru-Radu, Panait, Hristian, Cristea, Cucu (căpitan), Chebac, Cristescu (27 Moroșanu), Asanache (50 Grosu), Voicu Florea (65 Cenk Firat), Enache. Antrenor Octavian Grigore.

După eșecul din ultima etapă, FCM Dunărea termină sezonul pe locul 8 (cu 2 locuri mai sus față de clasarea de sezonul trecut) cu 24 de puncte, 8 victorii, 4 remize, 12 înfrângeri, golaveraj 23-30.