MINIFOTBAL: Otelul s-a calificat la turneul final fara infrangere

3

Campioana ligii de minifotbal “Viata Libera”, Otelul a repsetctat traditia din ultimii ani a echipelor care cuceresc liga de minifotbal “Viata Libera” si s-au calificat la turneul final. In preliminariile de la Buzau, otelarii  au castigat ambele meciuri disputate in grupa 1 preliminara si au obtinut biletele pentru turneul final de la Hunedoara.
Meciul de debut in preliminarii a fost castigat cu 2-0 de campionii galateni in fata celor de la Sport Klub Otopeni, pentru Otelul au marcat: George Stoian si Alex Potorac. De la ora 14.30 s-a disputat finala grupei intre Otelul si Vointa Deep Serv Focsani, echipa care castiga se califica la turneul final, dupa ce in primul meci din grupa Vointa Deep Serv Focsani a invins cu 4-1 Sport Klub Otopeni. Finala cu vrancenii a fost dramatica, la pauza a fost 0-0 iar cu 6 minute inainte de finalul timpului regulamentar cei de la Focsani deschid scorul. Pe final galatenii au demonstrat de ce sunt campioni, in minutul 37 Florin Grosu egaleaza iar lovitura finala a fost data in ultimul minut de joc de Alex Potorac
Cu doua victorii din doua jocuri, 6 puncte, golaveraj 4-1, Otelul se califica la turneul final al Campionatului National de Minifotbal, turneul se va disputa la Hunedoara intre 4 si 7 iulie.