FOTBAL: FCM Dunărea egal amical și la Brăila

1

Echipa de liga secundă FCM Dunărea a mai încheiat la egalitate un amical. După egalul alb de la Bacău cu nou promovata Sport Club, miercuri, dunărenii au terminat 1-1, la pauză 0-0, jocul cu vecinii de la CF Brăila, adversarii din prima etapă a ligii secunde, varianta cu 12 echipe. Dunărenii au marcat primii în minutul 50 prin Silviu Moise iar brăilenii au egalat pe final. Antrenorul gălățean a folosit tot lotul avut la dispoziție pentru acest joc, în prima parte au evoluat: Abraham, Radu, Hristian, Stelian Cucu, Sorin Cucu, Șomodean, Istrate, Moroșanu, Voicu, Gohoreanu, Neagu. Au mi evoluat: Olaru, Asanache, Manea, Apostol, Chebac, Moise, Drăgan, Bâtfoi, Cenk Firat, Comșa, Cristea.
În acestă săptămână, dunărenii mai au programat un nou meci amical, sâmbătă, de la ora 11.00, pe stadionul ”Dunărea” cu cei de la Gloria Buzău.