FOTBAL: Înfrângere la limită pentru Sporting Liești în amicalul de la Brăila

2

Echipa de liga a III-a Sporting Liești a continuat sâmbătă la Brăila seria jocurilor de verificare din pauza competițională. Pe stadionul ”Municipal” din orașul vecin cei de la Spoting au întâlnit echipa de liga a II-a, CF Brăila. Victoria în amical le-a revenit celor de la Brăila la limită 3-2, după ce la pauză scorul a fost 3-1. Pentru Sporting Liești a marcat, Valentin Dorojan iar golul doi a fost un autogol, marcat de fostul oțelar, acum la CF Brăila, Sorin Frunză. Pe final de meci gălățenii puteau egala, au ratat 4 ocazii clare de a marca, la una din situații s-a opus bara iar în celelalte portarul celor de la CF Brăila, fostul jucător al FCM Dunărea, Comănescu.
La Brăila, Sporting Liești a evoluat în formula: Alex Vasiliu-Andrei Petrea, Alexandru Postolea, Ciprian Teleagă, Ștefan Scutaru, Daniel Voicu, Ștefan Adamache, Cristian Eni, Robert Stoica, Cristian Bahanașu, Daniel Lovin.  Au mai evoluat: Nicușor Măstăcan, Florin Petcu, Valentin Dorojan, Dragoș Voicu, George Ancerenco, Dan Pavel.
Până la debutul în liga a III-a, Sporting Liești va juca marți, 27 august, de la ora 17.30, pe teren propriu în turul IV al Cupei României cu cei de la FCM Dunărea.