FOTBAL: Sporting Liești a mai făcut o victimă în cupă

3

Duelul campioanelor din Galați și Brăila din Cupa României a fost câștigat de gălățeni. În turul III al competiței KO, Sporting Liești a învins cu 2-1, la pauză 1-1, Conpet Cireșu, și gruparea din județul Galați s-a calificat în premieră în turul IV al cupei.. Primii au marcat gălățenii, prin Cristian Bahnașu, cei de la Cireșu au revenit în joc prin intermediul unui penalty transformat de Bogos, iar golul victoriei a fost marcat de Sporting Liești prin Andrei Petrea. De remarcat că în minutul 60, la scorul 1-1, cei de Liești au rămas în 10 jucători, Laurențiu Vieru a fost eliminat, iar în minutul 75, la același scor s-a restabilit egalitatea numercă pe teren.
Sporting Liești: Alex Vasiliu-Alexandru Postolea, Laurențiu Vireu, Andrei Petrea, Dorinel Matei- Dragoș Voicu, Daniel Voicu, Daniel Lovin, Cristian Bahnașu,-Ștefan Scutaru, Robert Stoica. Au mai evoluat: Valentin Dorojan, Ștefan Adamache, Florin Petcu și George Ancerenco.
Turul IV al Cupei României, la care vor participa echipele câștigătoare din turul III cât și 19 echipe din ediția trecută a ligii secunde se va juca miercuri, 28 august, de la ora 17.30.