FOTBAL: Egal la debut pentru FCM Dunărea

3

Aflată la meciul de debut în actuala ediție a ligii secunde, deși meciul s-a desfășurat în etapa a III-a, gruparea gălățeană FCM Dunărea, a terminat la egalitate 1-1, la pauză 1-1, jocul de pe teren propriu cu Rapid CFR Suceava. Scorul a fost deschis de oaspeți în minutul 17 din lovitură de la 11 metri, iar gălățenii au egalat în minutul 30 prin Cosmin Neagu, jucător venit în această vară de la Delta Tulcea. Până la finalul jocului, ambele echipe au ratat câte o ocazie de a marca, FCM Dunărea în minutul 37 prin Florin Istrate, iar oaspeții în minutul 58, șut de la 22 de metri în bară.
FCM Dunărea a evoluat în formula: Bogdan Olaru, Laurențiu Radu, Paul Șomodean, Sorin Cucu (căpitan), Alexandru Chebac, Stelian Cucu, Voicu Florea, Aurelian Gohoreanu, Florin Istrate, Cosmin Neagu. Au mai evoluat: Silviu Moise, Cenk Firat. Rezerve neutilizate: Marius Trihenea, Dragoş Sfrijan, Ionuț Manea, Lucian Asanache, Sorin Drăgan. Antrenor: Ion Balaur.
După 3 etape din Liga a II-a, FCM Dunărea ocupă locul 8 în seria I cu 1 punct, golaveraj 1-1, 1 joc. Etapa viitoare, FCM Dunărea va juca pe terenul celor de la Unirea Slobozia, sâmbătă, 21 septembrie, de la ora 11.00.