FOTBAL: FCM Dunărea continuă dezamăgirile

7
După debutul dezamăgitor, 1-1 pe teren propriu cu Rapid CFR Suceava, FCM Dunărea a continuat seria dezamăgirilor și în prima deplasare din actualul sezon al ligii secunde. În etapa a IV-a, dunărenii au pierdut 3-1 deși la pauză conduceau cu 1-0. Dunărenii au marcat primii în minutul 15 prin Florin Istrate, gazdele au egalat imediat după pauză prin fostul jucător al FCM Dunărea, Emil Nanu în minutul 49, iar în minutul 52 Nanu a reuști dubla. Golul victoriei a fost marcat de Unirea Slobozia în minutul 68, după o fază creată de același Nanu.
FCM Dunărea: Bogdan Olaru-Laurențiu Radu, Paul Șomodean, Cătălin Hristian, Costin Ghiocel-Ionuț Manea, Sorin Cucu, Voicu Florea, Auraș Gohoreanu, Florin Istrate, Cosmin Neagu. Antrenor: Ion Balaur.
După 4 etape din Liga a II-a, FCM Dunărea ocupă locul 11 cu 1 punct, din 2 jocuri, golaveraj 2-4. Etapa viitoare, FCM Dunărea va juca tot în deplasare sâmbătă, 28 septembrie, de la ora 11.00 cu ACS Berceni.