FOTBAL: FCM Dunărea părăsește cupa !

3

După ce au eliminat în turul IV al cupei pe cei de la Sporting Liești, divizionara secundă cu ambiții de promovare în prima ligă, FCM Dunărea a fost învinsă în turul V al cupei de Sport Club Bacău cu 2-0 la pauză 1-0 și părăsește competiția KO. Băcăuanii au marcat în minutul 36 prin Miron din lovitură liberă și în minutul 76 prin Claudiu Tudor. În partea secundă FCM Dunărea a ratat două oportunități de marca prin Stelian Cucu, prima în minutul 61 șut de la 35 de metri respins de portar iar a doua în minutul 68, Cucu a trimis cu capul în brațele portarului.

Pentru FCM Dunărea urmează o nouă etapă de pauză în Liga a II-a, din cauza retragerii celor de la Sportul Studențesc, iar debutul în noul sezon de liga secundă este programt pentru etapa a III-a, sâmbătă, 18 septembrie, de la ora 11.00, cu Rapid CFR Suceava.

FCM Dunărea: Olaru – L. Radu, Șomodean, HRISTIAN, Sorin Cucu – Florea (46