FOTBAL: FINAL, FC Oțelul-Concordia Chiajna 6-2

3

Cupa României, FC Oțelul-Concordia Chiajna, LIVE TEXT

Minutul 90+3: FINAL, FC Oțelul-Concordia Chiajna 6-2

Minutul 90+2: Zaharia a șutat de la marginea terenului, Costin a deviat în corner

Minutul 88: Simaitis a intervenit în fața lui Wellington

Minutul 88: Onduku a încercat o scăriță, dar a tras peste poartă, Oțelul conduce în continuare cu 6-2

Minutul 87: Penalty Chiajna, Simaitis l-a faultat pe Zaharia, lituanianul a fost avertizat cu cartonaș gașlben

Minutul 85: Serediuc a tras tare dar Simaitis a respins în corner

Minutul 84: Wellington a scăpat singur spre poartă, dar a fost semnalizat în off-side

Minutul 82: GOL Chiajna, Serediuc a marcat pentru 6-2

Minutul 80: Zaharia a tras mult peste poartă

Minutul 77: GOOOL FC Oțelul, 6-1, Astafei a recuprat mingea din degajarea portarului Rîminceanu, a pasat în fața porții, iar Marquinhos a înscris lejer

Minutul: 76: Fotbaliștii Oțelului pasează în propria jumătate

Minutul 72: Atac periculos al Chiajnei, dar Zaharia nu a ajuns la pasa lui Wellington

Minutul 71: Serediuc a centrat de pe stânga, iar mingea a trecut puțin peste poartă

Minutul 70: Schimbare la FC Oțelul, Constantin Mișelăricu a intrat în locul lui Sârghi

Minutul 70: Bambara a șutat din stânga, dar Simaitis a reținut cu siguranță

Minutul 68: Cartonaș galben Ioan Filip după un fault asupra lui Onduku

Minutul 66: Schimbare la FC Oțelul, Iorga a fost înlocuit cu Pungă

Minutul 65: Serediuc a șutat peste poartă

Minutul 64: GOOOL FC Oțelul, 5-1, a marcat Astafei cu poarta goală, după o pasă a lui Iorga în fața porții

Minutul 64: Schimbare la FC Oțelul, Astafei intră în locul lui Henrique

Minutul 63: Iorga a șutat în adversar din poziție favorabilă

Minutul 60: Wellingtona ratat din interiorul careului

Minutul 59: Henrique s-a împiedicat în fața porții

Minutul 58: Ocazie imensă pentru Chiajna, Zaharia a șutat de la marginea careului puțin pe lângă poartă

Minutul 56: GOOOL Oțelul, 4-1, a macat Marquinhos din întoarcere în interiorul careului, după o centrare a lui Gavrilă de pe partea dreaptă

Minutul 54: Cartonaș galben Cojoc

Minutul 53: Bară pentru Chiajna, după un șut de la 30 de metri al lui Onduku

Minutul 52: Schimbare la Chiajna, a ieșit Neagu a intrat Serediuc

Minutul 50: Cartonaș galben Wellington după un atac tare la Murgoci

Minutul 49: GOL Chiajna, 3-1, a marcat Wellington cu un șut din interiorul careului

Minutul 47: GOOOL FC Oțelul, 3-0, Autogol Chiajna, Centrare Gavrilă, iar Melinte a trimis cu genunchiul mingea în poartă, inaintea lui Melinte, mingea a fost deviată de Costin

Mintul 46: Sârghi a reluat puțin pe lângă poartă centrarea lui Gavrilă

Minutul 46: Schimbări la Chiajna, Onduku intră în locul lui Coșereanu si Dima în locul lui Crețu

PAUZĂ, FC Oțelul conduce cu 2-0

Minutul 45: Henrique a fost blocat în careul advser

Minutul 43: GOOOL FC Oțelul, Crețu a lufat din 6 metri, Rîmniceanu a respins în lateral, Filip a recentrat în fața porții de unde Sârghi a reluat cu călcâiul în plasă

Minutul 42: Cartonaș galben pentru Crețu după un fault asupra lui Marquinhos

Minutul 41: Atac prelungit al Concordiei finalizat cu o centrare în brațele lui Simaitis

Minutul 38: Oțelul atacă fără a pune în pericol poarta adversă

Minutul 36: Marquinhos a ratat lovitura de pedeapsă, Râmniceanu a respins în lateral

Minutul 35: Murgoci a centrat în careu, Melinte l-a faultat pe Henrique și arbitrul a dictat penalty

Minutul 32: Combinații spectaculoase între Iorga și Marquinhos, Gavrilă a fost găsit liber pe flancul drept, a pasat în fața porții de unde Henrique a marcat. Golul a fost anulat pe motiv de off-side

Minutul 30: Iorga a driblat frumos, l-a găsit găsit cu o pasă în careu pe Marquinhos, acesta a pasat la Henrique, iar cel din urmă a șutat în blocaj

Minutul 29: Marquinhos a pătruns în careu dar s-a încurcat în propriul dribling

Minutul 28: Iorga a fost lansat pe contraatac de Giurgiu, dar Melinte a ajuns primul

Minutul 27: Marquinhos a centrat direct în brațele portarului. S-a fluierat apoi fault în atac

Minutul 26: Corner pentru FC Oțelul, după o centrare blocată a lui Giurgiu

Minutul 25: Marquinhos a șutat pe lângă poartă de la marginea careului

Minutul 22: Costin a șutat slab, pe lângă poartă din lovitură liberă

Minutul 21: Henrique a fost faultat la 25 de metri de poartă

Minutul 20: Neagua șutat periculos de la 20 de metri, Simaitis a respins în lateral, iar la respingere Wellington  a șutat pe lângă poartă

Minutul 19: Murgoci a fost depășit ușor, Neagu a pătruns în careu, iar Coșereanu a luftat în fața porții. La meci asistă și echipe feminină de la FC Oțelul, fetele lui Ion Morohai vor juca duminică, de la ora 11.00, la Baza Ancora cu CSȘ Târgoviște

Minutul 18: Șut bun al lui Giurgiu de la 30 de metri, prins cu greu de Râmniceanu

Minutul 17: Wellington și Zaharia nu s-au înțeles în careul gălățean și au ratat o bună șansă de a marca

Minutul 16: Gavrilă a pierdut ușor mingea la mijlocul terenului. Este a treia fază la rând cu același deznodământ, cu gavrilă la minge

Minutul 15: Wellington a șutat de la distanță mult peste poartă

Minutul 13: Wellington a past pe culoar pentru Neagu, iar acesta a ratat din poziție singur cu portarul, Simaitis a apărat cu siguranță

Minutul 12: Centrare a lui Murgoci, dar Henrique a ratat de puțin întâlnirea cu mingea

Minutul 11: Marquinhos a scăpat pe flancul drept, a centrat în fața porții de unde Iorga a reluat defectuos

Minutul 10: Coșereanu a trecut de Cojoc, dar centrarea sa a fost oprită de Filip

Minutul 8: Giurgiu a respnis șutul lui Purece din lovitură liberă

Minutul 7: GOOOL FC Oțelul, a marcat Ioan Filip, printr-un șut pe jos de la marginea careului

Minutul 6: Gavrilă a pătruns în careu, dar șutul său a fost blocat de un fundaș advers

Minutul 4: Dribling frumos la centrul terenului al lui Marquinhos, dar a fost faultat de Coșereanu

Minutul 1: A început meciul, în tribunele stadionului ”Oțelul” sunt în jur de 1000 de spectatori. FC Oțelul joacă în formula 4-2-3-1, cu Giurgiu și Filip în centru, Gavrilă, Marquinhos și Iorga în spatele vârfului Henrique.

Echipele de start:

FC Oțelul: Tadas Simaitis-Samoel Cojoc, Cristian Sârghi, Sergiu Costin, Lucian Murgoci-Bogadan Gavrilă, Ioan Filip, Gabriel Girugiu- Marcus Marquinhos, Bernardo Henrique- Laurențiu Iorga. Antrenor Ionuț Badea

Concordia Chiajna: Rîmniceanu-Crețu, Leca, Melinte, Bambara-Papasterian-Neagu, Coșereanu, Purece, Zaharia, Wellington. Antrenor: Ionuț Chirilă