FOTBAL: Primul egal pentru Oțelul II

3

După două victorii și o înfrângere, echipa satelit de la FC Oțelul a obținut prima remiză în actuala ediția a Ligii a III-a. Satelitul a încheiat 3-3, la pauză 2-1, jocul de pe terenul celor de la CS Afumați. Egalul de la Afumați a fost spectaculos, Oțelul a condus cu 2-0 în minutul 30, prin golurile marcate de Stoian și Chipirliu, gazdele au egalat în minutul 55 iar în minutul 70 au preluat conducerea, oțelarii nu au renunțat și au marcat ultimul gol al jocului, în minutul 81 prin Miron.
În seria a II-a din Liga a III-a, FC Oțelul II ocupă locul 5 cu 7 puncte, 2 victorii, 1 egal, 1 înfrângere, golaveraj 6-7. Etapa viitoare, FC Oțelul II va juca pe teren propriu, vineri, 27 septembrie, de la ora 17.00, cu CS Voluntari.