FUTSAL: United a rezistat o repriză la Odorheiu Secuiesc

3

Jocul restant din prima etapă a primei ligi de futsal, a fost pierdut de trupa lui David Asandei, 7-2 , după ce la pauză scorul a fost 3-2. La Odorhei, gălățenii au reușit să țină pasul cu gazdele, (o echipă mult schimbată față de sezonul trecut) doar în prima parte, la finalul căreia FK Odorhei conducea cu 3-2. Gazdele au început tare meciul, în minutul 4 conduceau cu 3-0, gălățenii au replicat în același minut 4, prin golul lui Emanuel Moldoveanu. În minutul 14, United a marcat a doua oară, de data acesta prin intermediul lui Cătălin Ivan.
Lotul folosit de United: Petroșor Toniță, Bogdan Salichi, Alexandru Tănăsilă-Andrei Apostol, Mihăiță Bâgu, Cătălin Ivan, Emanuel moldoveanu, George Buleandră, Ovidiu Tudose, Daniel Iorga, Viorel Cojoc. Antrenor: David Asandei.
Înfrângerea de la Odorhei este prima pentru United în actuala ediţie a primei ligi, după două jocuri, iar în clasament gălăţenii rămân pe locul 5 cu 3 puncte, golaveraj 11-10. Etapa viitoare, United va juca tot în deplasare la Târgu Secuiesc cu echipa locală KSE, în jurul datei de 29 septembrie.