HANDBAL: Debut cu victorie pentru HC Danubius în Divizia A

4
Primul meci în liga secundă, după o pauză de 20 de ani a fost câștigat de HC Danubius, la pas 30-18, la pauză 18-4 cu CSU Știința București. Echipa gălățeană s-a aflat tot timpul la conducerea jocului, iar acest lucru s-a văzut pe tabelă la finalul jocului, diferența cea mai interesantă a fost în minutul 24 când HC Danubius conducea cu 24-1.
Pentru HC Danubius au marcat: Iulia Artean 9 goluri, Delia Mărginean 7, Carmen Gheorghe 6, Maricica Trandafir 4, Mirabela Cricleviț 3, Cristina Marcu 1. Poarta HC Danubius a fost apărată de Daniela Goldic cu 12 intervenții și Cristina Bobeică-Bălănică 8 intervenții. Au mai evoluat: Daniela Enache, Alina Croitoru, Alexandra Peleneagră. Antrenor Alexandrina Soare.
Pentru HC Danubius urmează prima deplasare din Divizia A, sâmbăta viitoare pe terenul celor de la Handbal Municipal Buzău.