FOTBAL: FCM Dunărea rămâne penultima!

6

Nici în etapa a VI-a, în jocul cu nou promovata Gloria Buzău, Ioan Balaur și FCM Dunărea nu au reușit să câștige primul meci din actualul sezon de Liga a II-a. În etapa curentă, gălățenii au pierdut 1-2, pe teren propriu cu Gloria Buzău. Deși au deschis scorul, în minutul 20 prin Cosmin Neagu, și au intrat la pauză în avantaj, dunărenii au părăsit terenul invinși. Trupa lui Ion Viorel, Gloria Buzău, a marcat de două pori în partea a doua, în minutele 55 și 74, și și-au asigurat primul succes în deplasare din acest sezon.
Înfrângerea cu Glroia Buzău, menție FCM Dunărea pe locul 11, penultimul, cu doar 1 punct din 4 jocuri. Mai slabă decât FCM Dunărea, este echipa lui Viorel Tănase, Sport Club Bacău, viitorul adversar de ”acasă” al dunărenilor, meciul este programat sâmbătă, 12 octombrie. Până la meciul cu SC Bacău, FCM Dunărea va juca  pe terenul unei alte promovate, Unitea Tărlungeni, în etapa intermediară de miercuri.