FOTBAL: Fetele de la Oțelul au pierdut la scor pe terenul liderului

2
Echipa feminină de la FC Oțeul a înregistrat o înfrângere la scor în etapa a IV-a din turul Ligii I, seria Sud. Deși era derby-ul seriei, Oțelul, locul 2 întâlnea Universitatea Alexandria, locul 1, oțelarele au cedat 1-9 la pauză 1-4 jocul cu liderul Universitatea Alexandria.
După 4 etape, echipa feminină FC Oțelul ocupă în continuare locul 2 cu 6 puncte, 2 victorii, 2 înfrângeri, golaveraj 16-23, din 4 jocuri, cele mai multe meciuri jucate din serie.
Pentru fetele pregătite de Ion Morohai, urmează o pauză de aproape o lună, după care vor mai juca trei meciuri, toate cu Selena Cosntanța, primul duminică, 3 noiembrie, în ultima etapă din turul Ligii I, etapa a VII-a, apoi vor umra meciurile din Cupa României, turul miercuri, 30 octombrie, de la ora 11.00, la Galați iar returul la Cosntanța, la mijlocul lunii decembrie. În etapele V și VI, FC Oțelul stă, din cauza promovării în Superliga a celor de la Fair Play București și a retragerii celor de la FC Voluntari.