FOTBAL: Lieștiul nu se regăsește, o nouă înfrângere la limită

2

Nou promovata în Liga a III-a, Sporting Liești, pare că s-a specializat în înfrângeri la limită. În etapa a VI-a, gruparea din județul Galați a pierdut din nou 1-2, pe teren propriu, meciul cu viceliderul CS Ștefănești. Înfrângerea de astăzi se putea transforma în cel puțin un meci egal, dacă în minutul 50, la scorul 0-1, Laurențiu  Nastea, transforma lovitura de la 11 metri obținută de lieșteni, sau dacă fructificau avantajul omului  în plus avut din minutul 60 al meciului. Golul gălățenilor a fost marcat de Valentin Dorojan, la scorul 0-2.

Antrenorii Doru Buciumeanu-Ionel Crihană, au trimis înn teren formula: Măstăcan-Teleagă, Petrea, Nastea, Postolea-Daniel Voicu, Adamache, Lovin, Scutaru, Bahnașu-Gheoca. Au mai evoluat: Dorojan, Dragoș Voicu, Pavel, Robert Stoica.

După VI etape din Liga a III-a, Sporting Liești ocupă locul 11 (penultimul), cu 3 puncte, golaveraj 7-14. Etapa viitoare este programat derby-ul județean FC Oțelul II-Sporting Liești, meciul este programat miercuri, de la ora 15.00, pe stadionul ”Ancora-Zoltan David”.