FOTBAL: Oțelulu II a pierdut și cu Cireșu

5

În ultima deplasare din turul sezomnului regulat al Ligii a III-a, echipa satelit FC Oțelul a pierdut 3-1, la Brăila pe stadionul ”Municipal”, cu penultima clasată Conpet Cireșu. Oțelul a deschis scorul în minutul 3 al jocului prin Gâtă, însă până la pauză gazdele s-au instalat la conducere prin golurile marcate în minutele 16 și 23, în partea a doua au punctat tot cei din Cireșu în minutul 62. Înfrângerea de la Brăila este a VI-a pentru Oțelul II în acest sezon , iar în clasament cu o etapă înainte de finalul turului sezonului regulat, Oțelulu II ocuppă locul 8 cu 10 puncte, golaveraj 11-19. Etapa viitoare, vineri, 1 noiembrie, de la ora 14.00,  satelitul va juca pe teren propriu cu viceliderul CS Ștefănești.