FOTBAL: Sporting Liești- înfrângere la limită, acasă cu Dunărea Călărași

2
Nou promovata în Liga a III-a, Sporting Liești a pierdut din nou la limită 2-3, la pauză 2-2, pe teren propriu cu Dunărea Călărași. Oaspeții au deschis scorul rapid în minutul 5, Lieștiul a reveni imediat în joc, a egalat în minutul 7 prin Ștefan Adamache din lovitură de la 11 metri. Apoi în minutul 20 au trecut în avantaj prin golul lui Daniel Voicu, însă la pauză s-a intrat cu scor egal 2-2, oaspeții au egalat în minutul 36. După pauză au mai marcat doar cei din Călărași în minutul 54, acesta fiind și scorul final.
Sporting Liești a evoluat în formula: Măstăcan-Petrea, Teleagă, Postolea, Scutaru-Daniel Voicu, Dragoș Voicu, Adamache, Nastea, Bahnașu, Stoica. Au mai evoluat: Lovin și Ancerenco. Antrenori: Doru Buciumeanu, Ionel Crihană, Ion Stoica.
După VIII etape din Liga a III-a, Sporting Liești ocupă locul 10 cu 6 puncte, 2 victorii- 6 înfrângeri, golaveraj 10-17. Etapa viitoare, Sporting Liești va juca pe terenul ultimei clasate Rapid Fetești, vineri, 18 octombrie, de la ora 15.00.