FOTBAL: Sporting Liești- o nouă înfrângere acasă

3
Nou promovata în Liga a III-a, Sporting Liești, a cedat din nou pe teren propriu. În ultimul meci de acasă din turul sezonului regulat, gruparea din județul Galați a cedat 1-3, la pauză 1-2, jocul cu CS Afumați, spre dezamăgirea numerosului public, în jur de 800 de spectatori, pezent în tribunele ”Liești Arena”. Singurul gol al gălățenilor a fost marcat de Ștefan Adamache, la scorul 2-0 pentru oaspeți.  Pe finalul jocului, din minutul 70, gazdele au beneficiat de avantajul unui om în plus, însă acest avantaj nu a fost fructificat, ba mai mult cei de la Afumați au marcat pentru 3-1, când cei de la Liești erau în căutarea golului egalizator.
Antrenorii Doru Buciumeanu și Ionel Crihană au trimis în teren echipa: Nicușor Măstăcan-Alexandru Postolea, Andrei Petrea, Dorinel Matei, Daniel Lovin-Florin Petcu, Dragoș Voicu, Daniel Voicu, Cristian Bahnașu-Ștefan Adamache, Robert Stoica. Au mai evoluat Cristian Eni, Laurențiu Vieru, Valentin Dorojan.
După înfrângerea de sâmbătă, Sporting Liești coboară pe locul 11, penultimul, cu 7 puncte din 11 jocuri, golaveraj 13-22. În ultima etapă a turului, Sporting Liești va juca pe terenul liderului CS Voluntari, vineri, 1 noiembrie, de la ora 14.00.