FOTBAL: Victorie după 5 etape pentru FC Oțelul II

2
După 5 etape de secetă, în care a câștigat doar 1 punct, echipa satelit FC Oțelul, a câștigat cu 4-3, meciul de pe teren propriu cu nou promovata Callatis Mangalia. pentru FC Oțelul II au marcat: Bogdan Chipirliu hattrick (unul din penalty) și Ciprian Dajobc. Oțelul II a avut 2-0 în minutul 25, la pauză s-a intrat la egalitate, scor 2-2, oțelarii au preluat conducerea 3-2, oaspeții au egalat 3-3, iar golul victoriei a fost marcat din lovitură de pedeapsă în minutul 75 de Chiprliu.
În clasament, după 9 etape, Oțelul II ocupă locul 9 cu 10 puncte, 3 victorii, 1 egal, 5 ănfrângeri, golaveraj 10-16. Etapa viitoare, vineri, 25 octombrie, de la ora 15.00, Oțelul II va juca  pe terenul unei alte nou promovate, penultima clasată, Compet Cireșu.