VOLEI: Aracada, în turul II al Cupei României

3
Deși aveau nevoie să câștige doar un set în manșa retur din primul tur al Cupei României, voleibaliștii de la Arcada, au câștigat și returul cu CSM București din capitală, scor 3-1. Gălățenii și-au asigurat calificarea încă din primul set al jocului, adjudecat cu  25-17. Apoi celelalte seturi s-au jucat doar pentru palmares, nou promovata a cedat setul secund 13-25, însă și-au adjudecat ultimele două cu 25-20 și 25-16.  Cu două victorii, 3-0 la Galați și 3-1 la București, Arcada s-a calificat la prima participare în Cupa României, în turul secund. În turul II al cupei, gălățenii vor întâlni cel mai puternic adversar din competiție, campioana și deținătoarea cupei, CVM Tomis Constanța. Cele două meciuri din turul II se vor juca în 2014, turul la Constanța, miercuri, 26 februarie, iar returul, la Galați, miercuri, 5 martie.
În Divizia A1, Arcada stă în etapa din weekend, din cauza numărului impar de echipe din prima ligă, iar următorul meci este programat în etapa a IV-a, sâmbătă, 2 noiembrie, cu Unirea Dej.