FOTBAL: FC Oțelul termină turul cu o înfrângere

4
Echipa feminină de la FC Oțelul a terminat cu o înfrângere primul tur de campionat din istorie. În etapa a VII-a, din seria Sud a ligii ecunde, echipa pregătită de Ion Morohai a pierdut 2-7, la pauză 1-3 jocul de la Constanța cu Selena. Ambele goluri ale echipei gălățene au fost marcate de golgetera echipei Loredana Claudia Nica.
Meciul de la Constanța a fost început de FC Oțelul în formula: Ramona Ioana Baciu-Alina Gabriela Mirică, Nicoleta Chirilă, Viorica Vasile, Elena Ivan-Valentina Ivan, Daiela Radu, Carmen Ciobanu, Monica Bentoiu-Loredana Nica, Giorgiana Rodica Stratu. Antrenor: Ion Morohai.
În urma înfrâgerii de la Constanța, FC Oțelul termină turul pe locul 4 cu 3 puncte din 4 jocuri, 1 victorie și 3 înfrângeri, golaveraj 9-27.  Pentru echipa de fete a clubului Oțelul urmează o nouă etapă de pauză, după ce înaintea acestui joc au stat 2 etape. În prima etapă din retur FC Oțelul trebuia să joacă cu Sporting Craiova însă echipa craioveană s-a retras. Următorul meci în Liga I este programat duminică, 17 noiembrie, de la ora 11.00, pe teren propriu cu Viitorul Buzău.