FOTBAL: FCM Dunărea continuă seria înfrângerilor

1

Deși veneau după o pauză de două săptămâni, FCM Dunărea a continuat seria rezultatelor dezamăgitoare cu o înfrângere 0-2, la pauză 0-1, pe terenul celui mai accesibil adversar conform clasamentului, penultima clasată Rapid CFR Suceava. Gazdele au marcat în minutele 10 și 60. Înfrângerea de la Suceava este a IX-a din 11 jocuri pentru echipa gălățeană care se menține pe ultimul loc în prima serie cu doar 3 puncte din 3 meciuri egale, singura echipă fără victorie din toată Liga a II-a.

FCM Dunărea: Costea-Radu, Manea, Șomodean, Sorin Cucu, Asanache, Stelian Cucu, Asanache, Istrate, Neagu, Sfârjian, Bâtfoi. Pentru echipa din Suceava au evoluat printre alții Dorin Semeghin fostul jucător al FC Oțelul și Claudiu Velescu, fost căpitan la FCM Dunărea.

Pentru FCM Dunărea urmează pauza de iarnă, în prima etapă din 2014, etapa a II-a din retur, FCm Dunărea va juca acasă cu Unirea Slobiza, performera primei părți a sezonului echipă clasată pe locul 2.