FOTBAL: FCM Dunărea se afundă. A pierdut la Iași și e ultima din Liga a II-a

3
Seria neagră continuă la FCM Dunărea. În etapa a XI-a, din prima serie a ligii secunde, echipa gălăţeană a pierdut din nou, de data acesta 1-4, la pauză 1-2, pe terenul fostei prin divizionare CSMS Iaşi. Singurul gol al gălățenilor a fost marcat de Bâtfoi în minutul 33 al jocului, la scorul 2-0 pentru gazde.
Înfrângerea de la Iași este a VII-a, din IX jocuri pentru FCM Dunărea care se afundă pe ultimul loc în serie cu doar 2 puncte din 9 jocuri, golaveraj 11-21, singura echipă fără victorie din cele două serii de Liga a II-a. Nici în cazul unei victorii miercuri, 6 noiembrie, de la ora 14.00, pe teren propriu, stadion ”Dunărea” cu Farul Constanța dunărenii nu vor părăsi ultimul loc din serie pentru că distanța fată de locul 11 (penultimul) ocupat de Unirea Tărlungeni este de 4 puncte. Săptămâna viitoare dunărenii mai au programat un meci, sâmbătă, 9 noiembrie, vor juca pe terenul unei alte foste prim divizionare Rapid București.