FOTBAL: FCM Dunărea termină turul fără victorie!

2

În ultima etapă din turul sezonului regulat, FCM Dunărea a pierdut la limită 1-0, la pauză 0-0, jocul de la București cu Rapid. Singurul gol al meciului a fost marcat în minutul 65 de Darko Lukanovic. Dunărenii puteau obține mai mult din ultima etapă din tur, dacă în minutul 14, Neagu ar fi fructificat ocazia imensă de gol, scăpat singur spre poarta adversă a trimis mult peste poartă.

Înfrângerea de la București este a VIII-a din 11 jocuri pentru FCM Dunărea, iar în clasament dunărenii continuă să fie pe ultimul loc cu doar 3 puncte, golaveraj 11-21, fără victorie, singura echipă fără victorie din toată Liga a II-a !

FCM Dunărea: Cosmin Costea-Lucian Asanache, Firat Cenk, Stelian Cucu, Florin Istrate, Paul Șomodean, Dragoș Sfrijan, Sorin Cucu, Cătălin Hristian, Laurențiu Radu. Au mai evoluat: Marius Bâtfoi, Răzvan Florea, Aurelian Gohoreanu. Antrenor: Ion Balaur.

Returul în Liga a II-a va debuta la finalul săptămânii viitoare, însă FCM Dunărea va sta în primele două etape din retur. Următorul meci este programat sâmbătă, 30 noiembrie, tot cu Rapid  dar Rapid CFR Suceava.