FOTBAL: Lieştiul continuă victoriile în retur

3
Lansată excelent în retur de victoria 1-0 de pe terenul celor de la Progresul Cernica, nou promovata în Liga a III-a Sporting Liești, continuă parcursul excelent în retur. În etapa a XII-a, din sezonul regulat, gruparea din județul Galați a trecut cu 2-1, la pauză 2-1, de ViitorulAxintele. Meciul a început cum nu se poate mai prost pentru gălățeni, oaspeții au deschi scorul în minutul 13 prin Gheorghiu. Cei de la Liești nu s-au resemnat cu înfrângerea și până la pauză au întors rezultatul. Gălățenii au reușit revenirea prin dubla marcată de Cristian Bahnașu în interval de 4 minute, în minutele 30 și 34.
Antrenorii Doru Buciumeanu și Ionel Crihană au trimis în teren formula: Măstăcan-Postolea, Teleagă, Petrea, Lovin-Daniel Voicu, Dragoș Vociu, Adamache, Nastea-Bahnașu, Ancerenco. Au mai evoluat: Pavel, Scutaru şi Stoica.
Victoria de sâmbătă este a IV-a pentru gălăţeni, iar în clasament în urma victoriei Sporting Lieşti urcă pe locul 8, sub Oţelul II, cu 13 puncte, golaveraj 16+28. Etapa viitoare, Sporting Lieşti va juca tot pe teren proproiu cu Gloria Popeşti Leordeni.