FOTBAL: Oțelul II a învins viceliderul

4
După o serie de înfrângeri surprinzătoare, cu nou promovatele Compet Cireșu sau Sporting Liești, echipa satelit de la FC Oțelul a reușit în ultima etapă a turului cea mai răsunătoare victorie din acest sezon. În etapa a XI-a, echipa gălățeană a învins cu 2-0 CS Ștefănești, viceliderul seriei, echipă aflată pe locul 2 înaintea ultimei etape a turului. Cele două goluri ale oțelarilor au fost marcate de speranțele roș-alb-albaștrilor, Alexandru Tudorie în minutul 10 și Bogdan Chipirliu în minutul 20.
În urma victoriei cu cei de la CS Ștefănești, satelitul  FC Oțelul termină turul pe locul 7 cu 13 puncte, 4 victorii, 1 egal, 6 înfrângeri, golaveraj 13-19. Etapa viitoare, prima din retur, FC Oțelul II, va juca vineri, 8 noiembrie, de la ora 14.00, pe terenul celor de la Viitorul Axintele.