FOTBAL: Oțelul II a trecut la limită de Dunărea Călărași

5
Echipa satelit a FC Oțelul a obținut prima victorie în retur. Cu Daniel Florea pe bancă pentru prima oară în postura de antrenor principal, satelitul a învins cu 2-1, la pauză 1-1, Dunărea Călărași. Golurile gălățenilor au fost marcate de Silviu Ilie în minutul 26 și Bogdan Chipirliu în minutul 53, după ce oaspeții au deschis rapid scorul în minutul 4.
FC Oțelul II a evoluat în formula: Abraham-Toma, Gîță, Miron, Răgălie-Ciurea (60 Boubătrân), Codreanu (89 Cazacu)-Dumitru ( 65 Rusu), Pungă, Ilie (50 Tudorie)-Chipriliu. Antrenor: Daniel Florea.
După victoria cu Dunărea Călărași, satelitul FC Oțelul staționează pe locul 7 în seria secundă din Liga a III-a, cu 17 puncte, 5 victorii, 2 egaluri, 6 înfrângeri, golaveraj 15-20. Etapa viitoare, vineri, 22 noiembrie, de la ora 14.00, satelitul FC Oțelul va juca pe terenul ultimei clasate Rapid Fetești.