FOTBAL: Victorie în prelungiri pentru Sporting Liești

3
Nou promovta în Liga a III-a Sporting Liești, continuă prarcursul fără greșeală în retur. În etapa a treia etapă din retur, gruparea din județul Galați a trecut cu 2-1, la pauză 1-0 de Gloria Popești Leordeni. Pentru Sporting Liești au marcat Cristian Bahnașu în minutul 7 și Daniel Voicu în minutul 93.

Sporting Liești a evoluat în formula: Nicușor Măstăcan- Alexandru Postolea, Ciprian Teleagă, Andrei Petrea, Daniel Lovin, Laurențiu Vieru-Daniel Voicu, Ștefan Adamache, George Ancerenco-Cristian Bahnașu. A mai evoluat Robert Stoica. Antrenori: Doru Buciumeanu și Ionuț Crihană

După victoria cu cei de la Gloria Popești leordeni, Sporting Liești acumulează 16 puncte și se menține pe locul 8 cu 16 puncte, golaveraj 18-29. Până la finalul jocurilor din acest an Sporting Liești mai are de disputat două jocuri, ambele cu adversari accesibili, viitoari adversari din play-out, primul joc va fi vineri, 29 noiembrie, la Mangalia cu Callatis apoi vor juca sâmbătă, 7 decembrie, pe teren propriu cu Conpet Cireșu.