FUTSAL: United a trecut la limtă de CSMS Iași

5

În deschiderea etapei a IX-a din Liga I de futsal, United a învins pe teren propriu cu 2-1, CSMS Iași. Deși la pauză scorul a fost 1-0 pentru ieșeni, trupa pregătită de David Asanedi a reușit în doar un singur minut din repriza a II-a, să întoarcă rezultatul. În minutul 13 al părții secunde, gălățenii au punctat de două ori. Prima dată au beneficiat de un autogol marcat de oaspeți apoi la câteva secunde distanță au marcat golul victoriei. De menționat că în prima repriză, la scorul 0-1, gălățenii au ratat o lovitură de la 10 metri.
După victoria cu ieșenii United urcă pe locul 4, cel puțin până la disputarea jocului Spicom Sfântu Gheorghe-Dunărea Călărași, linia completă de clasament a gălățenilor este: 8 jocuri, 5 victorii, 3 înfrângeri, golaveraj 46-31. Etapa viitoare United va juca  pe terenul campionilor, City us Târgu Mureș. Meciul este programat vineri, 15 octombrie, de la ora 17.00.