HANDBAL: În Divizia A masculină, CSU Galați a pierdut pe terenul viceliderului

8

În deschiderea etapei a VIII-a din Divizia A masculină, handbaliștii de la CSU Galați au pierdut 28-23, la pauză 15-10, jocul de la Bacău de pe terenul viceliderului seriei, Știința II MD Bacău. Jocul din Sala Sporturilor din Bacău, a fost dominat de gazde, gălățenii s-au aflat la conducere doar la începutul jocului, în celelalte momente ale meciului echipa gălățeană a încercat să se apropie de gazde, cel mai aproape au fost în minutul 35, cânt tabela arăta 17-12.
La Bacău pentru CSU Galați au marcat: Bursuc 3 goluri, Mărșiu 4, Lăpușneanu, Vișan, Băhnăreanu câte 3, Dorneanu 2, Dospinescu, Ghenghea, Ionel câte unul. Antrenor Mihai Pantea.
Înfrângerea de la Bacău este a III-a în acest sezon pentru ”studenții” lui Mihai Pantea, iar în clasament rămân pe locul 5 cu 15 puncte, golaveraj 189-206, cel puțin până la disputarea celorlalte meciuri ale etapei. Următorul meci este programat pe teren propriu, duminică, 17 npoiembrie cu LPS Piatra Neamț.