VOLEI: Al treilea eșec consecutiv pentru Arcada!

5
Primul meci din seria celor 3 consecutive pe care Arcada le dispută în deplasare a fost pierdut de gălățeni 3-0 la Șimleu Silvaniei cu echipa locală Phoenix. Primul set al jocului a fost cel mai disputat și s-a încheiat în prelungiri 28-26, pentru Phoenix. Setul secund a fost început mai bine de gălățeni, se aflau în avantaj la primul timp tehnic de odihnă, dar au cedat până la final cu 20-25.Setul 3 a fost și ultimul gazdele s-au aflat în permanență la conducere iar la final s-au impus cu 25-18.
Evoluția scorului:
Set I: 8-5, 14-15, 22-21, 28-26;
Set II: 7-8, 16-15, 25-20;
Set III: 8-6, 17-13, 25-18.
Înfrângerea cu Phoenix este a III-a, din 4 jocuri pentru Arcada, iar în clasament echipa pregătită de Marian Apostu coboară pe locul 9 cu 3 puncte, setaveraj 3-10, jocul cu Phoenix este al III-lea consecutiv în care Arcada pierde fără să câștige vreun set. Pentru Arcada urmează o săptămână cu 2 jocuri ambele ăn deplasare, primul marți, 12 noiembrie, la Baia Mare cu Știința Explorări, joc programat inițial la Galați, iar al doilea sâmbătă, 16 noiembrie, la Zalău, cu Volei Municipal.