HANDBAL: În Divizia A masculină, CSU Galați a învins Poli Miroslava Iași

2
Handbaliștii de la CSU Galați au continuat seria meciurilor fără înfrângere. În ultima etapă din tur, echipa gălățeană, a obținut cea de a V-a victorie consecutivă, 26-25, la pauză 12-16, pe terenul celor de la Politehnica Știința Miroslava Iași. Victoria gălățeană a fost conturată pe finalul jocului, cu 15 minute înainte de final, gazdele aveau avans de 6 goluri.
Cu victoria obținută în ultima etapă, CSU Galați a terminat turul pe locul 4 cu 27 de puncte, 9 victorii, 3 înfrângeri, golaveraj 358-291. Returul Diviziei A masculine va debuta la finalul lunii viitoare, în prima etapă din retur CSU Galați va juca la CSM Focșani, duminică, 26 ianuarie. Pe teren propriu ”studenții” vor juca în etapa a II-a din retur, joi 30 ianuarie, cu Handbal Teleorman Alexandria.