HOCHEI: Marius Trandafir ” În repriza a III-a, nu am reușit să marcăm și cum ocaziile se răzbună, am fost taxați”

9

După înfrângerea la limită pe teren propriu 3-4 ( 1-2, 2-2, 0-0) cu Progym Gheorgeni, antrenorul gazdelor Marius Trandafir, ne-a declarat:

”A fost un meci echilibrat, în care ambele echipe au avut momente clare în care au dominat. Elevii mei au reușit o revenire de la 1-3 la 3-3 în repria a II-a, iar în repriza a III-a, nu am reușit să marcăm și cum ocaziile se răzbună, am fost taxați și am primit gol, în repriza a III-a am atacat dar atacanții mei nu au reușit să aducă egalitatea. Mânie, urmează alt meci și cu o nouă victorie, rămânem concentrați pentru calificarea în play-off”.
Altfel, în primul meci al zilei Steaua a înregistrat scorul campionatul 20-0 (8-0, 4-0, 8-0), cu Sportul Studențesc. Duminică, sunt programate ultimele două meciuri din turneul de la Galați, de la ora 11.30, Dunărea va juca cu Sportul Studențesc, iar de la ora 14.30, Steaua va juca cu Progym Gheorgheni.