HOCHEI: Marius Trandafir ”Numai neșansa a făcut să nu ne adjudecăm toate cele trei puncte”

4

UPDATE: Pentru meciurile de sâmbătă și duminică, cu Progym Gheorgheni și Sportul Studențesc, INTRAREA VA FI LIBERĂ!

La finalul primei victorii de acasă, 4-3 în prelungiri (0-0, 1-1, 2-2, 1-0) cu Steaua București, antrenorul câștigătorilor Marius Trandafir ne-a declarat:

”Am învins liderul grupei, am condus tot meciul și numai neșansa a făcut să nu adjudecăm toate cele trei puncte. Am reușit să câștigăm în OT (prelungiri), fructificând o suprioritate numerică. Felicit întreaga echipă de atitudinea de care au dat dovadă și am înceredere în ei toți că vom reuși să ne îndeplinim obiectivul”.

Altfel, în primul meci al zilei, Progym Gheorgheni a învins Sportul Studențesc cu 4-2 (1-0, 0-0, 3-2), după ce în minutul 50, scorul era egal 1-1. Sâmbătă sunt programate meciurile: Steaua-Sportul, de la ora 15.00 și Dunărea-Progym, de la ora 18.00.