HOCHEI: Marius Trandafir ”Rezultatele nu reflectă realitatea din teren”

3
După turneul IV din LNH, de la Gheorgheni, în care Dunărea a câștigat un meci și a pierdut doua, antrenroul gălățenilor, Marius Trandafir, ne-a declarat:
”Sunt dezamăgit de rezultate, acestea nu reflectă realitatea din teren. În ambele meciuri și cu Steaua și cu Progym, am avut momente foarte bune de joc și am dominat finalurile de meci, dar neșansa a făcut să pierdem meciurile. În jocul cu Steaua am scos portarul la 4-3, am dominat, am tras la poartă din situații foarte bune, dar șuturile au fost respinse de apărarea adversă și au marcat cu poarta golaă. Cu Progym am dominat clar repriza a II-a și a III-a, dar fără a fructifica ocaziile foarte clare. În final, Attila Kertesz a ratat cu poarta goală, situație care ne putea duce în OT (prelungiri). Cu Sportul am dominat de la început până la final, un meci fără probleme. Echipa este în creștere de formă și îmi dă speranțe că ne vom califica în play-off. Mergem la Cârța, săptămâna viitoare unde trebuie să fim eficienți în ofenisvă pentru că dacă vrem să câștigăm, trebuie să marcam mai mult decât adversarii noștri direcți”