FUTSAL: United a aflat adversarele din sferturile cupei

4
Calificați în turul secund al Cupei României, după victoria 3-1, la pauză 3-0 cu echipa de ligă secundă Info Press Odorheiu secuiesc, gălățenii de la United au aflat echipele dintre care se va alege viitoarea adversară din turul III al cupei. În celelate meciuri din turul secund s-au înregistrat rezultatele: CSMS Iași-Autobergamo Deva 5-7, Dunărea Călărași-KSE Târgu Secuiesc 3-1, Spicom Sfântu Gheorghe-Progresul Focșani 6-2, United Clinceni-FK Odorheiu Secuiesc 5-13, City us II Târgu Mureș-Inter Gheorgheni 7-4 și în ultimul meci al turului secund Sportis Târgoviște a înregistrat scorul etapei, 12-0 cu CFF Clujana Cluj Napoca.

Astfel, în sferturi s-au calificat: United, Autobergamo Deva, Dunărea Călărași, Spicom Sfântu Gheorghe, FK Odorheiu Secuiesc, Sportis Târgoviște, City us II Târgu Mureș, singura echipă de Liga a II-a. Celor șapte echipe care au obținut calificarea în urma jocurilor din turul II, li se va alătura City us Târgu Mureș, campioana și deținătoarea trofeului, echipă care a fost calificată direct în turul III. Tragerea la sorți a meciurilor din sferturi va avea loc în perioada următoare, iar la stabilirea meciurilor nu vor fi capi de serie.