HOCHEI: Marius Trandafir: ”Am făcut cadou trei goluri”

3

După înfrângerea 3-5 (1-2, 1-2, 1-1) cu liderul LNH, Steaua București, antrenoul gălățenilor Marius Trandafir, ne-a declarat:

”Am întâlnit liderul grupei, Steaua București, a fost un meci echilibrat în prima jumătate disputată, cu ocazii de ambele părți, în care Paul Burada, în prima repriză și Attila Gergely, în repriza a doua, au scăpat singuri ca la penalty dar nu au reușit să marcheze. În a doua jumătate a meciului au apărut greșelile individuale în defensivă, greșeli în urma cărora am primit trei goluri pe care le-am făcut cadou stelei. Astăzi am încredere că băieții mei se vor mobiliza și vor elimina greșelile personale din defensivă și vom câștiga meciul cu Progym, pentru că avem mare nevoie de puncte”.

În celălalt meci al zilei, Progym a învins Sportul cu 13-4, într-un joc disputat la Gheorgheni, asta după ce la prima pauză Sportul conducea cu 3-1, iar în minutul 8 ”studenții” au avut 3-0, toate golurile bucureștenilor  fiind marcate de gălățeanul Dan Tănase.