HOCHEI: Marius Trandafir: ”Felicit întreaga echipă, în mod special tinerii”

3
Marius Trandafir
După victoria categorică cu Sportul Studențesc 10-2 (3-0, 4-1, 3-1), antrenorul gălățenilor Marius Trandafir, a dorit să scoată în evidență evoluțiile tinerilor, Anton Cristian Popa și Alex Munteanu dar și pe cea a portarului, la fel de tânăr, Lucian Hangan.
În Liga Națională de Hochei, urmează o pauză până la jumătatea lunii februarie, când hocheiul va reveni la Galați, în perioada 14-16 februarie.

”Băieții mei au controlat jocul cu Sportul Studențesc, din primul până în ultimul minut. Îl felicit în mod special pe Anton Cristian Popa, pentru debutul cu gol în primul meci ca titular la echipa de seniori în acest sezon. La fel de bună și evoluția tânărului Alex Munteanu. De asemenea vreau să salut și evoluția lui Lucian Hangan, aflat la primul meci ca titular în acest sezon și în care a apărat tot meciul. Felicit întreaga echipă pentru evoluția din cele două meciuri, cu Progym Gheorgheni și Sportul Studențesc”.