FOTBAL: Oțelul II a câștigat un punct pe terenul liderului

8
La prima apartiție oficială în 2014, satelitul FC Oțelul, a remizat 1-1, pe terenul liderului seriei FC Voluntari. Deși echipa ilfoveană a deschis scorul în minutul 30, prin Rădoi, satelitul a egalat în minutul 45 prin Mihai Vasilachi.
Cu punctul acumulat la Voluntari, Oțelul II ajunge la 18 puncte din 16 jocuri, 5 victorii, 3 egaluri, 8 înfrângeri, golaveraj 16-27, iar în clasamentul seriei secunde din Liga a III-a se menține pe locul șapte. Punctul acumulat în Ilfov contează în clasamentul general, în ierarhia al play-out, Oțelul II este în continuare pe ultimul loc. Pentru a juca în play-off, la finalul sezonului regulat, satelitul FC Oțelul trebuie să depășească Gloria Popești Leordeni, echipă care are 26 de puncte din 17 jocuri.
Etapa viitoare Oțelul II va juca pe teren propriu, stadionul „Siderurgistul”, cu Progresul Cernica, vineri, 7 martie.