FOTBAL: Oțelul II a punctat în clasamentul play-out

4
În etapa a XX-a din Liga a III-a, satelitul de la Oțelul a jucat la Mangalia cu echipa locală Callatis, una dintre adversarele gălățenilor din play-out. Jocul s-a încheiat la egalitate 2-2, deși la pauză Oțelul II a condus cu 2-0. Oțelul a marcat prin Constantinescu în minutul 35 și Bocar Djumo în minutul 44. Pentru constănțeni a marcat fostul jucător din prima ligă, Radu Doicaru, în minutele 50 și 54.
Punctul de la Mangalia se contabilizează atât în clasmaentul general cât și în cel play-out. În clasamentul general, Oțelul II este pe locul șapte cu 23 de puncte, din 20 de jocuri, șase victorii, cinci remize, nouă înfrângeri, golaveraj 22-33.
În clasamentul play-out, Oțelul II este pe locul cinci (penultimul), cu 11 puncte din nouă jocuri. Până la finalul sezonului regulat Oțelul II mai are de jucat două meciuri, primul vineri, 4 aprilie, de la ora 17.00, cu Conpet Cireșu, meci de ”șase puncte”, iar în ultima etapă satelitul de la Oțelul va juca pe terenul viceliderului CS Ștefănești.