FOTBAL: Sporting Liești-ratările și-au spus cuvântul la Călărași

4
Nici în etapa a XIX-a din Liga a III-a, nou promovata Sporting Liești, nu a reușit să obțiină prima victorie în 2014. Gălățenii au pierdut în runda a XIX-a, 0-3 la pauză 0-2, meciul de la Călărași cu Dunărea. Scorul de pe tabelă nu reflectă în totalitate cele întâmplate pe teren. Echipa gălățeană a ratat patru șanse mari de a marca pe parcursul jocului. La 0-0, în prima repriză, Stoica și Bahnașu au ratat din situații singuri cu portarul, iar la 2-0, Adamache și Stoica au trimis în bară.

Doru Buciumeanu și Ionel Crihană, au trimis în teren echipa: Vasiliu-Nastea, Petrea, Scutaru, Lovin, Dragoș Voicu, Gărleanu, Stoica, Bahnașu, Adamache. Au mai jucat: Pavel, Ancerenco, Dorojoan.

După înfrângerea de la Călărași, în clasamentul la zi, Sporting Liești, este pe locul zece cu 17 puncte. Pentru gruparea din județul Galați urmează un meci foarte important, pe teren propiu cu ultima clasată Rapid Fetești.