FOTBAL: Remiză pentru FCM Dunărea în meciul cu ACS Berceni

5
Divizionara secundă FCM Dunărea a încheiat la egalitate, pe teren propriu 2-2, la pauză 1-2, jocul cu ACS Berceni. Scorul a fost deschis de gazde în minutul 24 prin intermediul unui autogol marcat de ilfoveni. Echipa din Berceni a egalat și a trecut în avanataj în doar șase minute. În minutul 33 au egalat din penalty prin Fâșie, iar în minutul 39 au trecut în avantaj și au stabilit scorul pauzei prin Nicu. În partea ecundă, cu un sfert de oră înainte de final, Dunărea a egalat, prin golul lui Cosmin Neagu.
FCM Dunărea: Miron-Radu, Panait (min. 67 Vraciu), Ursu, Sorin Cucu, Sfrijan (min. 55 Matei), Asanache (min. 46 Ion), Stelian Cucu, Cenk Firat, Neagu, Bâtfoi. Antrenor: Costel Enache.
În jocul de sâmbătă, FCM Dunărea a ajuns la a patra remiză. În clasament gălățenii se mențin pe ultimul loc al seriei I cu șapte puncte din 14 jocuri, golaveraj 15-27.
Pentru FCM Dunărea urmează prima etapă intermediară din acest an, miercuri, 12 martie, de la ora 15.00, gălățenii vor juca la Buzău cu Gloria.