FOTBAL: Sporting Liești a încheiat la egalitate meciul cu Cireșu

9
La prima apariție oficială din 2014, Sporting Liești, a terminat la egalitate 3-3, la pauză 1-1, meciul de pe teren propriu cu Conpet Cireșu.
Scorul a fost deschis de gălățeni în minutul 18 prin Ancerenceo. Cireșu a replicat în minutul 24 prin Ilie, acesta fiind și scorul pauzei. În partea secundă primii au marcat cei de la Cireșu, în minutul 54 prin Crăciun. Bahnașu a egalat la doi, în minutul 62, însă peste nici zece minute Cireșu a trecut din nou în avantaj prin Nicoliță. Scorul final al meciului a fost stabilit prin reușita lui Cosmin Gârleanu, în minutul 78.
Sporting Liești: Vasiliu-Alex Postolea, Lovin, Petrea, Scutaru-Postelnicu, Adamache, Bahnașu, Ancerenco, Dragoș Voicu, Dragoș Stoica. Au mai evoluat: Pavel și Gârleanu. Antrenori: Doru Buciumeanu și Ionel Crihană.
Cu punctul acumulat azi, Sporting Liești ajunge la 17 puncte din 16 jocuri, și se poziționează pe locul opt în clasamentul seriei. Etapa viitoare, Sporting Liești va juca pe terenul viceliderului seriei CS Ștefănești.