FUTSAL: Buleandră și Cireș au bifat noi selecții la naționala U 21

2

Echipa națională de futsal U 21 a susținut miercuri și joi, o dublă amicală în Polonia, cu naționala similară a țării gazdă. Meciul de miercuri s-a încheiat cu un scor greu de anticipat 7-0, la pauză 5-0, pentru gazde. Joi, cele două echipe au terminat la egalitate 3-3, la pauză 2-1 pentru ”tricolori”. Pentru România au jucat și cei doi jucători gălățeni de la United, George Buleandră și Octavian Cireș.

Altfel, United va juca în etapa a duminică, 16 martie, de la ora 14.30, pe terenul ultimei clasate CFF Clujana Cluj Napoca. După meciul cu Clujana, un alt jucător de la United se va alătura lotului național, dar de seniori. Portarul Petrișor Toniță va juca împortiva naționalei Franței, marți și miercuri, 18-19 martie, la Călărași.