FOTBAL: Adrian Moroșanu a jucat din nou pentru România U 19

3

Atacantul de la FCM Dunărea, Adrian Moroșanu, a jucat puțin peste 30 de minte și în al doilea meci amical al naționalei U 19 cu Israelul. Disputat joi, la Centrul FRF Mogoșoaia, amicalul dintre România U 19 și Israel U 19, s-a încheiat nedecis 1-1, după ce la pauză scorul a fost egal 0-0.

Adrian Moroșanu a intrat în meciul de joi minutul 57 al jocului, după ce în primul meci test, cel de marți, a intrat pe teren în minutul 63. Moroșanu nu a fost la prima acțiune la loturile naționale de juniori, mai multe detalii despre evoluția lui Adrian Moroșanu la loturile U 18 și U 19 pot fi văzute aiciaiciaici sau aici.
Din lotul României U 19 a făcut parte și Ionuț Vînă, jucător gălățean care acum acitvează la Viitorul Voluntari. De altfel, golul României de azi, a fost marcat de Vînă în minutul 63 din lovitură de la 11 metri.
Inițial din lotul României trebuia să facă parte și Alexandru Tudorie (FC Oțelul), însă cum în meciul din Liga I, Dinamo-Oțelul, atacantul gălățean a ieșit accidentat, acesta a fost înlocuit din lotul naționalei U 19.