FOTBAL: Dunărea a învins din nou fără să primească gol!

3
După 3-0 din etapa de debut în play-out, Dunărea a continuat parcursul excelent îm turneul pentru evitarea retorgradării. În etapa a II-a, din play-out, gălățenii trecut categoric pe teren propriu, de ”rivalii” de la CF Brăila cu 4-0, după ce la pauză scorul a fost 3-0! Dunărenii au luat avantaj rapid, în minutul șapte Marius Matei, a deschis scorul, iar în minutul 20, gălățeanul a realizat dubla. Scorul pauzei 3-0! a fost stabilit în minutul 28, de Cosmin Neagu. În partea secundă gălățenii au mai marcat un gol prin Bâtfoi în minutul 63.
Victoria cu CF Brăila este a patra consecutivă pentru Dunărea (sezon regulat+play-out), toate cele patru victorii au fost obținute fără gol primit. Cu cele trei puncte acumulate azi, Dunărea trece în clasamentul intermediar din play-out de CF Brăila (locul patru). Ambele au câte 15 puncte, Dunărea golaveraj 7-0, iar CF Brăila 0-6, după primele două etape. După etapa a II-a din play-out, Dunărea s-a apropiat la doar un singur punct de primul loc care asigură salvarea de la retorgradare, ocupat de Rapid CFR Suceava cu 16 puncte. În etapa a III-a, Dunărea va juca la Unirea Tărlungeni, sâmbătă, 3 mai.